Három kifejtő előadás műtéti technikákról, megelőzésről és kezelésről
„AC-IOL MAI SZEMMEL”
A szürkehályog műtét során eltávolított saját szemlencsét műanyag lencsével pótoljuk, hogy a szem törőerejét megőrizzük. Rutin szerűen az úgynevezett hátsó csarnokba ültetjük a műlencsét, azonban bizonyos esetekben (pl. műtéti szövődmény miatt) az elülső csarnokba is ültethető speciális műlencse. Az előadás ennek a műtétnek az indikációit és műtéti technikáit mutatja be különböző esetekben.
„HÁLYOGMŰTÉT SZŰK PUPILLA ESETÉN”
Szürkehályog műtéthez a szembogarat (pupillát) cseppekkel alaposan megtágítjuk, ami ideális helyzetet teremt az operatőr számára. Számos esetben a pupilla-tágítás azonban nem kivitelezhető, ami nagyon megnehezíti az operatőr dolgát, és fokozza a műtéti szövődmények (komplikációk) gyakoriságát. Az előadás részletesen foglalkozik a nem táguló pupilla okaival, és bemutatja, hogy milyen módon tudunk úrrá lenni a szűk pupilla okozta nehézségeken.
„CISZTOID MAKULA ÖDÉMA, KEZELÉSE, MEGELŐZÉSE”
A sikeres szürkehályog műtét után is kialakulhat egy olyan szövődmény (cisztoid makula ödéma), ami az operált betegek látásromlását okozza hetekre, akár hónapokra is. Az előadásban áttekintem a szövődmény kialakulásához vezető okokat, illetve a megelőzés, kezelés lehetőségeit is.
Három kifejtő előadás műtéti technikákról, megelőzésről és kezelésről