

NYILATKOZAT
Sok szeretettel köszöntöm kedves jelenlegi és leendő pácienseimet, továbbá a hozzátartozókat!

A rendelő megnyitásakor elhatároztam, hogy stratégiámat a szakmai igényességre és minőségre alapozom. Célom elérésében az „MSZ EN ISO 9001:2015 Minőségirányítási rendszerek, Követelmények” című „Szabványon alapuló minőségirányítási rendszer” bevezetése és működtetése segít. Az egészségügyi szolgáltatásnál a minőségmenedzsment lehetővé teszi, hogy megfeleljek a betegeim és hozzátartozóik elvárásainak, hatékonyan és eredményesen gyógyítsak a mindenkor elérhető szakmai ismeretek helyes, szakszerű alkalmazásával.
A minőségirányítással lehetővé válik a rendelő, mint egészségügyi ellátó szervezet teljes körű vizsgálata, ideértve a folyamatfejlesztést, illetve a kockázatok és lehetőségek feltárását. Szemléletünk része a folyamatos kapcsolattartás és fejlesztés iránti elkötelezettség. Törekszünk az adat- és információbiztonság megvalósítása mellett a legalacsonyabb környezetterheléssel működni, hogy megfeleljünk a költséghatékonyságnak. A rendelőben modern, biztonságos környezet várja a betegeket, a megszokott szakmai igényesség mellett. A személyre szabott egészségügyi szolgáltatás minőségének érdekében folyamatosan képzem magam, hogy a szakmai ismeretek leginnovatívabb, ugyanakkor tudományos evidenciákon alapuló lehetőségeivel szolgáljam betegeim egészségértékének javítását. Szakmai tudásom és tapasztalatom elismeréseként tekinthető, hogy aktívan részt veszek oktatóként az orvosképzésben, így szolgálva az orvostudomány fejlődését.
Hiszek a kölcsönösen előnyös kapcsolatokban, így a hatóságokkal, civil szervezetekkel, egyéb partnerekkel a működésünket fejlesztő együttműködésre törekszem. Értékrendem másik alapja a munkatársak megbecsülése, motiválása és bevonása a célok és a stratégia megvalósításába. A közös munka erősíti az alapelveink szerinti működést, és lehetőséget nyújt egyfajta minőségkultúra kialakítására.
Köszönöm, hogy megtisztelt bizalmával, szívélyes üdvözlettel:
Prof. Dr. Biró Zsolt, szemész szakorvos
CÉLKITŰZÉS
A szemészeti magánrendelő működésének fejlesztése érdekében terveket, célokat fogalmaztunk meg a következő egy évre, a minőségirányítási szemléletnek megfelelően. Nyilatkozatomban és stratégiai terveimben kiemelt szerephez jutott a minőségmenedzsment területe, így célkitűzésünk e területhez csatlakozik.
A választott minőségirányítási rendszer alapját képező „MSZ EN ISO 9001:2015 Minőségirányítási rendszerek. Követelmények” című Szabvány 6. fejezete rendelkezik a tervezésről, így a minőségcélok kialakításáról (6.2. fejezet).
Kulcsfogalom | Azonosítás (típus) | Részletes elvárás |
Minőségirányítási rendszer kialakítása és bevezetése a betegbiztonság és a minőségi szolgáltatás, illetve hatékony működés köré építve. | Eredmény orientált irányítási cél; folyamatminőség javítása, szolgáltatás minőségének javítása, személyi minőség fejlesztése. | Általános, átfogó jellegű fejlesztési célkitűzésként a rendelő folyamatainak felmérése és hatékonnyá tétele. A minőségirányítási rendszer kialakítása és beépülése a mindennapokba úgy, hogy figyelembe vesszük a betegektől, szakhatóságoktól beérkező információk hasznosíthatóságát. A stratégiai irány összehangolása. A rendszerszintű gondolkodás megvalósításában az eredmények értékelésére is lehetőség nyílik és a jövőbeli stratégiai tervezéshez a kockázatmenedzsment szemléletet valós adatok, tények segítségével több részfeladat keretében -projektszemlélettel- érnénk el. |
Célkitűzésünk két elemét egymásra építve határoztuk meg.
1. A minőségirányítási rendszert 2019.07.31-ig tervezzük kialakítani.
2. A rendszerben gyűjthető adatok, fejlesztési pontok és kockázatok menedzselésére, szolgáltatásfejlesztésre 2020.07.31-ig adtunk határidőt.
Felelősségvállalásunk részeként munkatársaimmal elkötelezett együttműködőkként dolgozunk a célkitűzések megvalósítása érdekében.
Köszönöm, hogy megtisztelt bizalmával, szívélyes üdvözlettel:
Prof. Dr. Biró Zsolt, szemész szakorvos
SZAKMAI ÖNÉLETRAJZ

Dr. Biró Zsolt 1983-ban végzett a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán. Az egyetem elvégzése után a POTE (jelenleg PTE KK) Szemészeti Klinikáján kezdett el dolgozni. 1987-ben Budapesten jeles eredménnyel szakvizsgázott szemészetből. 1988-ban tanársegédi, 1993. november 1.-től egyetemi adjunktusi kinevezést kapott. 1998. július 1.-től nevezték ki egyetemi docenssé. A klinika férfi osztályának (30 ágyas) vezetésével 1988-ban bízták meg. 1997. február 01.-től a POTE Szemészeti Klinikán Intézetigazgató helyettesi kinevezést kapott. 2005 évben külföldi munkavállalás révén Angliában dolgozott. 2006. április 1.-től 2008. június 30.-ig osztályvezető főorvosi kinevezést kapott Budapestre, a Fővárosi Önkormányzat Szent Imre Kórházába. 2008. július 1.-től a PTE KK Szemészeti Klinikájának Professzora.
A szemészeten belül a modern műtéttechnika (mikrosebészet, szürkehályog műtét, műlencse beültetés, ideghártya-leválás ellenes műtétek, szaruhártya átültetés), az anyagcsere betegségek szemészeti vonatkozásai (elsősorban a cukorbetegség okozta szemfenéki elváltozások), és a lézertechnika (refraktív és szemfenéki laser) szemészeti alkalmazása érdekli. Bizonyos műtéti eljárások (pl. hátsócsarnok műlencse varrattal történő rögzítése, viszkoexpresszió, ultrahangos és lézeres szürkehályog műtét) és lézer kezelési eljárások magyarországi bevezetésében kollégáival úttörő szerepet játszott.
A fenti témákban hazai és nemzetközi szemészeti kongresszusokon több mint 350 előadást tartott, és több mint 100 közleménye jelent meg, többségük angolul. Kandidátusi disszertációját 1995-ben védte meg, címe: A lencsetok szerepe nyitott tokos szürkehályogműtét és műlencse-beültetés kapcsán. 2002-ben habilitált.
Angol nyelvből felsőfokú, német nyelvből szaknyelvi középfokú állami nyelvvizsgája van.
Klinikai pályafutása alatt több mint 150 külföldi kongresszuson és 24 külföldi tanulmányúton vett részt, 17 ösztöndíjat pályázott meg sikeresen.
A Szemészeti Klinikán gyakorlatok és előadások tartásával vesz részt a magyar és angol orvostanhallgatók szemészeti oktatásában. Eddig 16 államvizsga dolgozat megírásánál volt instruktor. Több kreditpontos kurzust vezetett magyarul és angolul, és több mint 10 hallgató tudományos diákköri (TDK) munkáját irányította. Az elmúlt tíz évben három PhD hallgatója védte meg sikeresen PhD disszertációját jelenleg folyamatban van e3gy újabb PhD védés. Posztgraduális képzés keretében szemorvosok részére tartott 26 mikrosebészeti tanfolyamon vett aktívan részt.
Egyik fő szervezője volt a Pécsett 1991-ben és 1993-ban megrendezett első és második „International Retina Workshop”-nak, 1997-2018-ig a Magyar Szemorvostársaság éves kongresszusainak, illetve 1998 és 2018 között a Magyar Műlencse Implantációs és Refraktív Sebészeti Társaság (SHIOL) évente megrendezett kongresszusainak. 2018-ban a Szemészeti Világkongresszus (Word Ophthalmology Congress 2018. június Barcelona) szervezésében is részt vett.
Tagja számos hazai és nemzetközi szemészeti társaságnak. 1995-ben a Szemészeti Szakmai Kollégium tagjává választották. 1997-től a Magyar Szemorvostársaság titkára, 1998-tól a Magyar Műlencse Implantációs és Refraktív Sebészeti Társaság (SHIOL), főtitkára lett majd 2004-ben az SHIOL elnökévé választották. Ezt a funkciót hat évig (2×3 év) töltötte be.
2001-ben a Román Szemorvostársaság tiszteletbeli tagja és 2017-ben a Lengyel Szemorvostársaság tiszteletbeli tagja lett, 2002 áprilisától a Temesvári “Viktor Babes” Egyetemre kapott vendégprofesszori kinevezést.
2005-ben az Európai Szürkehályog és Refraktív Sebészeti Társaság (ESCRS) elnökségi tagja lett, és ugyanebben az évben beválasztották az 1964-ben alapított „International Intraocular Implant Club”-ba, amelynek taglétszáma 250 főben limitált (Magyarországról 2 tagja van).
Az „International Ophthalmology” című folyóirat szerkesztő bizottsági tagja, a Szemészet című folyóiratnak pedig szerkesztőbizottsági elnöke, és rendszeresen lektorál hazai (Szemészet, Orvosi Hetilap, Gyógyszereink) és külföldi (Annals of Ophthalmology, Croatian Medical Journal, International Ophthalmology, Journal of Cataract and Refractive Surgery, Acta Ophthalmologica Scandinavica, Eye, British Journal of Ophthalmology, Indian Journal of Ophthalmology) folyóiratoknál.
2001. szeptember és 2004. szeptembere között “Széchenyi” ösztöndíjas volt.
2005. évben Angliában dolgozott.
2006. márciusától a Fővárosi Szent Imre Kórház Szemészeti osztályára kapott főorvosi kinevezést.
2007. decemberében a Debreceni Egyetem szenátusától címzetes egyetemi tanári címet kapott.
2009. szeptemberében egyetemi tanári kinevezést kapott.
2012. június 11-én „Modern szürkehályog sebészet klinikai és experimentális vizsgálatok” címmel megvédte Doktori értekezését. A Magyar Tudományos Akadémia Doktori Tanácsa ez alapján részére a Magyar Tudományos Akadémia Doktora címet adományozta.
2013-tól 2016-ig a Magyar Szemorvostársaság Elnöki tisztjét látta el.
2019. március
Dr. Biró Zsolt
szemész szakorvos
PÁLYAFUTÁS MÉRFÖLDKÖVEI
IDŐVONAL
Érettségi: Nagy Lajos gimnázium
PécsÁltalános orvosi diploma: POTE
PécsSzemészeti szakvizsga
BudapestTanársegédi kinevezés
Adjunktusi kinevezés
Kandidátusi disszertáció házi védése
Magyar Szemorvostársaság vezetőségi tagja
Kandidátusi disszertáció védése
BudapestSHIOL vezetőségi tag
Szemészeti Szakmai Kollégium tagja
Intézetigazgató helyettesi kinevezés
Magyar Szemorvostársaság Elnökségi tagja
Magyar Műlencse Implantációs és Refractív Sebészeti Társaság (SHIOL) vezetőségi tagja
Egyetemi docensi kinevezés
a POTE Tudományos Bizottságának tagja
a PTE ÁOK Hallgatói Fegyelmi Bizottság tagja
Széchenyi István-ösztöndíjas
A Román Szemorvostársaság tiszteletbeli tagja
Temesvári Viktor Babes egyetem vendégprofesszora
„Pannonia Days Meeting” alapító tagja (Novi Sad)
HABILITÁCIÓ
Imre Junior Club alapító tag
A PTE ÁOK „Alapítvány az Orvosképzés Fejlesztésének Támogatására” kuratórium tagja
Klinikai Oktatási Bizottság Albizottságának tagja
International Ophthalmology Szerkesztőbizottságának tagja
ESCRS Board tagja (EuroTimes,)
Magyar Műlencse Implantációs és Refractív Sebészeti Társaság (SHIOL) elnöke
Magyar Szemorvostársaság Ellenörző Bizottságának a tagja
ESCRS Board Co-opted member
ESCRS European Council tag.
International Intraocular Implant Club (IIIC)
Rewiever JCRS
MTA Pécsi Területi Bizottság Operatív Orvosi Tudományok Munkabizottság tagja
Fővárosi Szent Imre Kórház Szemészeti osztály főorvosa
A Debreceni Egyetem „Címzetes Egyetemi Magántanára”
egyetemi tanár
Magyar Műlencse Implantációs és Refraktív Sebészeti Társaság elnökhelyettese
a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Klinikai és Diákjóléti dékánhelyettese
DGII (Német műlencse implantációs társaság) elnökségi tagja
PAB V. Orvosi Tudományos Szakbizottságának tagja
az MTA doktora
a Magyar Szemorvostársaság (MSZT) Elnöke
Lengyel Szemorvostársaság tiszteletbeli tagja
PAB Orvosi Tudományok SzakbizottságTitkára
FŐBB SZAKMAI KITÜNTETÉSEK
- Somogy Megye Közgyűlése Díj „Az orvos továbbképzésért és a Somogy megyei betegek gyógyításáért”. 1998. Aug. 29. MSZT Nagygyűlése, Kaposvár.
- SHIOL Díj („A phacoemulsificatio és a refraktív sebészet területén végzett kiemelkedő tevékenységéért”) SHIOL Kongresszus, Keszthely, 2001. Március 29.
- A Román Szemorvostársaság tiszteletbeli tagja 2001. október
- Viktor Babes Egyetem (Temesvár) vendégprofesszora 2002. Április 4.-től
- Jubileumi Markusovszky Emlékplakett Szombathely, 2003. Nov 21.
- DIPLOMA AWARD of the Croatian Ophthalmology Society („for the outstanding contribution to the overall development of ophthalmology in Croatia” 2004. május 22., Opatija)
- Egyetemi Magántanár-i cím, DE OEC, 2007. december 20.
- „EyeAdvance 2008”, Mumbai, India 2008. 08.20-23. Maharastra állam kormányzójától („A szemészet oktatásáért, bemutató műtétek végzéséért”)
- A Magyar Tudományos Akadémia Doktora 2012. június 11.
- A Lengyel Szemorvostársaság Tiszteletbeli tagja 2017. június 8.
- „J. L. Barraguer Award 2018”. Videocatarattarefrattiva kongresszus – 2018. október 13. Milánó